Własna biżuteria na różnorodne okazje

W dzisiejszych czasach warto posiadać zajęcie, które nie tylko ma prawo stać się hobby, ale również może stanowić opcjonalny sposób zarobkowania. Nic w następstwie tego paradoksalnego, że coraz więcej osób kieruje swoją uwagę na różnorodnego typu aktywność artystyczną czy rękodzieło. Ręczne robienie kartek okolicznościowych czy biżuterii jest aktualnie nie tylko niezmiernie modne, jednak może też pozwolić na zdobyciu kilku pobocznych groszy, które każdemu z pewnością się przydadzą. Jak najbardziej nie bez znaczenia zostaje tutaj fakt, że obecnie biżuteria artystyczna jest nadzwyczaj modna.

Jak zrobić naszyjnik?

Dużo osób, które nie są nazbyt uzdolnione manualnie bądź po prostu nie mają czasu, aby się zająć własnoręcznym tworzeniem kolczyków lub naszyjników, jest gotowa zapłacić niedrobne sumy za biżuterię ręcznie robioną. Jak najbardziej taka biżuteria hand made może zostać skonstruowana przy wykorzystaniu niezwykle rozmaitych technik. Teraz niesłychanie często spotkać się można na przykład z kolczykami czy bransoletami, a nieraz nawet oraz z koralami wykonanymi z drzewa ozdobionego metodą decoupage’u. Jest to technologia, w której wykorzystuje się odpowiednie kleje, farby i papier ryżowy lub też pospolite kolorowe serwetki papierowe. Wielką popularnością cieszy się również biżuteria ręcznie robiona z filcu. Tu dopuszczalne jest wykorzystanie dwóch technik: filcowania na mokro, tuż przy wykorzystaniu szarego mydła, i filcowania na sucho, w trakcie którego niedużą ilość filcu w wybranym kolorze najzwyczajniej w świecie nakłuwa się wyjątkowymi igłami. Następnym sposobem na tworzenie biżuterii jest tak zwany sutasz. Ta technologia polega na oklejaniu koralików szczególnym sznurkiem. W rezultacie otrzymuje się szykowne kolczyki, bransoletki i inne szczegóły biżuterii. Takie przedmioty wolno później sprzedawać za pośrednictwem sieci internetowej lub ewentualnie na coraz częściej organizowanych w rozmaitych krajowych miastach jarmarkach rękodzieła. W ten sposób można uczynić, że pasja przerodzi się w sposób na życie oraz zarobkowanie.

Jak zrobić kolczyki

 

naszyjnik sutasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii biżuteria i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *